„ВИП арената Борис Трајковски“ вчера вечерта беше местото каде публиката ја забавуваа бројни личности од јавниот живот во земјава но и од регионот.

Таму се одржа 21-то издание на „Златна бубамара на популарноста“ популарното сатирично – музичко шоу.

Академијата на Златна бубамара додели награди во 23 категории на познати личности од забавата,спортот, културата во Македонија и на Балканот.

Листата на наградени:

Албум на годината 2017 – Град за љубов, Дани

Најпопуларен плех оркестар 2017 – Агушеви

Најпопуларна балканска група – Дубиоза Колектив

Телевизиски проект на годината 2017 – Пат до успехот

70 години јубилеј Светска галерија на карикатури Остен

Награда за животно дело – Октет Македонија

Комерцијален видео спот – НЛБ Тутунска Банка

Мултимедијален уметник – Тијана Дапчевиќ

Награда за трајни музички вредности – Маја Оџаклиевска

Животно дело – Дадо Топиќ

Филм на годината 2017 – Исцелител

Актерско откритие на годината 2017 – Благој Веселинов

Актер на годината 2017 – Александар Микиќ

Најпопуларна ТВ серија 2017 – Фамилија Марковски

Актерка на годината 2017 – Нина Деан

Музички видео спот на годината 2017 – Терориста, Слаткаристика

Интернационален успех 2017 – Марко Маринковиќ Слаткар

40 години јубилеј Стоби флипс – Витаминка

Театарска претстава на годината 2017 – Вардарски пастуви

Спортски херои – Најпопуларен спортски клуб Р.К. Вардар

ТВ забавна сатирична емисија 2017 – Фчерашни новости

Трајни музички вредности – Нови фосили

Најпопуларна ТВ серија 2017 – Инсајдер

ТВ емисија на годината 2017 – Еден на еден

Концерт на годината 2017 – Меморијa

Мјузикл на годината 2017 – Мама Миа МНТАвтор: Администратор
Објавено на: 24/02/2018 01:02