Пожарот што избувна попладнево во канцеларии на Министерството за правда во центарот на Скопје е ставен под контрола. Екипите на противпожарната заштита на град Скопје се уште се на терен.

Пожарот, во кој се зафатени канцеларии во Министерството, е пријавен во 16 часот и 45 минути.

Во гаснење на пожарнот интервенираат 10 возила со 25 пожарникари.Автор: Администратор
Објавено на: 11/04/2018 01:10