Американската тениска легенда и поранешен број 1 во светот, Џон Мекинро направи интересно признание во емисијата „In Depth with Graham Bensinger“, која се прикажува на Ен-Би-Си. Toј изјави дека пред повеќе години, Доналд Трамп во својство на промотор му понудил еден милион долари за да одигра натпревар со Серена Вилијамс или нејзината сестра Венус.

- Добив писмо од Доналд Трамп, кој тогаш беше промотор и никој не замислуваше дека еден ден ќе стане претседател на САД. Ова е можеби најлудиот случај во историјата на САД. Во него пишуваше дека ми нуди еден милион долари за натпревар против Серена или Винус. Никогаш во животот не сум сакал да излезам на терен против жена, па затоа одбив, изјави легендарниот американски тенисер.

Тој сподели и какви шанси би имал против Серена Вилијамс, доколку излегол на дуел против неа.

- Сега не сум толку сигурен како тогаш, дека ќе победам, бидејќи сум постар. Но, тогаш немав сомнеж, бидејќи бев светски број еден, воопшто не бев лош играч. Но, моите деца не веруваа дека би можел да ја победам Серена, дури и тие не беа на моја страна, се пошегува Мекинро.Автор: Администратор
Објавено на: 10/05/2018 12:07