Познатиот италијански кафе бренд Лаваца повторно ќе ги освежува љубителите на тенисот на стадионот Порт д'Отевил.

Компанијата го обнови своето партнерство со Ролан Гарос Френч Опен турнирот, што се одржува во Париз и сега брендот е присутен на сите четири Гренд Слем натпреварувања.

За две недели, колку што трае турнирот, ќе бидат послужени 400.000 филџани кафе.Автор: Администратор
Објавено на: 31/05/2018 12:55