Ќе има минимално намалување на цената на струјата, најавуваат од Регулаторната комисија за енергетика.

Подготвителната седница за цената на електричната енергија е закажана за утре, по што е најавена прес-конференција на која претставници на РКЕ ќе објават колкаво ќе биде намалувањето.Автор: Администратор
Објавено на: 28/06/2018 12:06