Американскиот сенатор Џон Мекејн одлучи да го прекине лекувањето од агресивна форма на тумор на мозокот, соопшти денеска неговото семејство, една година откако виетнамскиот воен ветеран соопшти за својата болест.

- Џон надмина очекувањата за преживување со болеста, соопшти неговото семејство и додаде дека болеста напредува и возраста на Мекејн - 81 години, го натерала да престане со лекувањето на „агресивен глиобластом".

Мекејн е сенатор од Аризона.Автор: Администратор
Објавено на: 24/08/2018 19:50