Американската тенисерка Серена Вилијамс во 1/16 финалето на УС Опен ќе се сретне со нејзината сестра Венус во меч на кој очекува да има голема борба.

- За мене ќе биде исклучително тежок меч. Двете ќе дадеме максимум, па која ќе биде подобра нека победи, изјави Серена.

Таа е 17. носителка на турнирот, додека Венус е 16. фаворитка.

Сестринскиот дуел во Њујорк е предвиден да се игра утре околу 17 часот.Автор: Администратор
Објавено на: 30/08/2018 10:13