Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го постигна вториот гол за Џенова синоќа на гостувањето кај Сасуоло.

Џенова загуби со 5:3 и покрај тоа што прва дојде во водство.

За Сасуоло ова беше втора победа во трите одиграни рунда од Серија А по што с еискачи на втората позиција на табелата.

Тимот на Пандев има една победа и еден пораз, како и заостанат дуел со Милан.Автор: Администратор
Објавено на: 03/09/2018 10:26