Познатиот карикатурист Омар Момани посвети уште една карикатура на напаѓачот Јувентус, Кристијано Роналдо, кој во три натпревари за новиот клуб не постигна ниту еден гол.

Затоа пак, неговиот син Кристиано Јуниор, уште на првиот меч за детскиот тим на тимот од Торино даде четири гола.

На карикатурата, синот на петкратниот добитник на „Златната топка“ е претставен во форма на учител, објаснувајќи му на напаѓачот, како да ја погоди целта.Автор: Администратор
Објавено на: 03/09/2018 14:50