Извршниот директор на Teслa, Илон Маск соопшти дека Твитер привремено му го блокирал профилот, откако оттаму одлучиле дека профилот бил нападнат од хакери.

Маск на оваа платформа има многу следачи и, покрај за лични потреби, често ја користи за тие да дознаат за новините на неговите компании.

Неколку часа пред известувањето дека Твитер го блокирал профилот, тој повторно можеше да објавува манга цртежи и ги праша своите следачи дали сакаат да си купат биткоини.Автор: Администратор
Објавено на: 25/10/2018 15:46