Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран јужно од Аргентина, соопшти Геофизичкиот институт на САД.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на земјотресот бил на 24 километри јужно од градот Ушуаја, на архипелагот Огнена Земја, на длабочина од 10 километриАвтор: Администратор
Објавено на: 29/10/2018 12:06