Претставник на индонезиската Агенција за спасување Бамбанг Сурјо денеска изјави дека нема да има преживеани лица откако авион на компанијата „Лајон ер“ утрово се урна во море набрзо по полетувањето од Џакарта.

Предвидувам дека нема да има преживеани, истакна Сурјо, додавајќи дека се уште не е пронајден трупот на авионот.

Авионот на „Лајон ер“ со 189 патници и членови на екипажот утрово се урна во море и потона во близина на островот Јава, само 13 минути по полетувањето од Џакарта.Автор: Администратор
Објавено на: 29/10/2018 12:34