Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата.

Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Напаѓачот е хоспитализиран во критична состојба.Автор: Администратор
Објавено на: 09/11/2018 10:22