Илон Маск реши да го продаде својот луксузен бунгалов во Лос Анџелес со површина од околу 280 квадратни метри, кој сепак, е доста помал во однос на останатите негови имоти, и има четири спални соби, три бањи и доста комотен кабинет, објави „Форбс“.

Затоа пак, завесите на пример, може да се управуваат по електронски пат, со мобилен, како и безбедносниот систем, музичкото озвучување, клима-уредот и осветлувањето. Во дворот има и базен.

Милијардерот првично ја купил куќата за 3,7 милиони долари, во 2013., заедно со тогашната сопруга Талула Рајли. Сега имотот чини најмалку 4,5 милиони долари.Автор: Администратор
Објавено на: 13/02/2019 11:51