Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис.

-Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Според портпарол на полицијата, напаѓачот бил Гери Мартин (45), вработен во тој индустриски комплекс. Мартин добил отказ од работа во текот на вчерашниот ден. Во комплекст работел 15 години.Автор: Администратор
Објавено на: 16/02/2019 11:47