Полицијата синоќа во 21:30 часот на aвтопатот Велес – Скопје кај местото викано „Штипска клучка“ при контрола на возилото марка „Опел Омега“ со скопски регистарски ознаки управувано од 53 годишниот И.М. од Арачиново во возилото пронашла десет илегални мигранти.

Како што информираат од СВР Велес,се работи на расчистување на случајот.

Како што појаснува портаролот Верољуб Додевски, по целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава против 53 – годишниот И.М од Арачиново.Автор: Администратор
Објавено на: 13/05/2019 15:19