Нешто после полноќ се случила тешка сообраќајна несреќа на влезот кај Драчево помеѓу возило и камион.

Според неофицијални информации, три лица починаа на лице место, а две со тешки повреди им подлегнале на скопските клиники во тешката сообраќајка која што се случила на излезот на скопско Драчево ноќеска околу полноќ.

Сепак овие информации не се потврдени и се на ниво на шпекулација. Од МВР засега нема официјални информации за состојбата на патниците и причините за сообраќајната несреќа.Автор: Администратор
Објавено на: 15/05/2019 01:55