Во отсуство на официјални информации од институциите, медиумите пренесоа дека во сообраќајната несреќа која се случила нешто после полноќ на влезот во Драчево пет лица го загубиле животот од ударот на возилото во камион за собирање на смет.

На социјалните мрежи веќе се појавија слики од несреќата, а според тоа што може да се види возилото е целосно смачкано и речиси да нема останато ништо од него.

Фото: Курир.мк

(Фото) Возилото целосно смачкано, неколку лица го загубиле животот во сообраќајката кај Драчево


Автор: Администратор
Објавено на: 15/05/2019 02:03