Бензинска пумпа на улицата „Македонско-косовска бригада“ во скопската населба Скопје-Север е ограбена вчера во 10.30 часот, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Кражбата, според полицискиот билтен, ја извршиле две непознати лица кои одзеле пари од дневниот промет.Автор: Администратор
Објавено на: 03/06/2019 16:34