На 04.11.2019 во 14.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во с.Пантелеј, кочанско, Л.Г.(61) од Кочани, при изведување на градежни работи во викендичка, паднал од кровната конструкција, при што починал.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Кочани.

Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициската станица Кочани, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.Автор: Администратор
Објавено на: 06/11/2019 00:40