На 13.02.2020 во СВР Скопје, С.С.(41) од с.Волково, скопско, пријавила дека на 12.02.2020 околу 22.30 часот пред угостителски објект во Стара скопска чаршија нејзината 17-годишна ќерка, поради меѓусебно недоразбирање, била физички нападната од Х.К..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 14/02/2020 01:50