Дефанзивецот на Олимпик Марсеј, Дује Чалета-Цар може летово да заигра за Наполи.

Според „Кориере Дело Спорт“, италијанскиот клуб размислува за 23-годишниот Хрват како замена за Калида Кулибали, кој најверојатно ќе го напушти тимот.

Оваа сезона, Чалета Цар играше на 26 натпревари на сите турнири, постигна еден гол и направи една асистенција.Автор: Администратор
Објавено на: 26/03/2020 11:28