Викендов, играчот на Sport Life во Свети Николе успеал да ги погоди сите 6 натпревари на своето ливче и да се впише во листата на освојувачи на милионски суми од Sport Life.

Избрал мечеви кои не се дел од врвните топ 5 лиги, а се искачил на врвот, вложувајќи 850 денари.

Добитната комбинација се состоела од типување на точна прогноза за победникот на мечот и дека на истот ќе има 3 и повеќе голови.

Мечевите кои ги одбрал иако од различни првенства навистина му се наредиле: Од шведското првенство победа на Норкопинг со 3:0 против Ѓургарден, од германската Цвајте (втора лига) 3:1 за Дармштад против Вехен, и тоа со пресврт во второто полувреме, а Штутгарт без проблеми и убедливо со 6:0 го победил Нирнберг на гости. Плеада голови паѓаат и на трите меча кои ги одбрал од норвешкиот шампионат.

Интересно е дека на мечот меѓу Бран и Викинг конечниот резултат од 3:0 бил постигнат дури во продолжението во 94 минута, а за малку милионот ќе бил загубен да не бил промашен пеналот за гостите досуден во 79 минута.

Сè на сè возбудлива и богата со голови игра за висока милионска добивка, и тоа по втор пат за една недела во Sport Life.

„Милионски викенд“ во Sport Life: За една недела нова добивка од милион денари


Автор: Администратор
Објавено на: 23/06/2020 14:09