Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против С.С.(38) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.


Кривична пријава за скопјанец кој во камион превезувал 26 мигранти

Како што соопшти полицијата, на 11 јануари 2020 пријавениот, со товарно возило „фолксваген“, во атарот на село Свидовица превезувал 26 мигранти.Автор: Администратор
Објавено на: 02/07/2020 23:01