Возило се запали на булеварот „ВМРО“ спроти „Македонска пошта“. Засега нема информации како се запалило возилото и дали има повредени лица.

Командантот на Теиторијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за МИА изјави дека пожарот е изгаснат, а на терен биле испратени две возила и осум пожарникари.Автор: Администратор
Објавено на: 22/07/2020 21:58