Во полициската станица Кичево вчера била пријавена обљуба врз 13-годишна малолетничка.

– Според пријавата, на 20 јули 2020 година, во периодот од 14:30 до 15 часот, А.Ц. 22-годишен од Кичево извршил обљуба врз 13-годишна малолетничка, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава. рАвтор: Администратор
Објавено на: 22/07/2020 22:53