На 30.10.2020 во 13.40 часот во Полициското одделение Групчин, Д.С.(54) од село Сараќино пријавил дека во црквата “Свети Атанасије“ во Сараќино била извршена кражба.

Како што соопшти МВР, се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 31/10/2020 16:47