Засега непознато возило на ул. “Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш. при што тој се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од доктор во Медицински центар Струмица.

Како што соопшти МВР, незгодата се случила вчера изутрина во 05.30 часот,

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица и се работи на расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 31/10/2020 16:52