„Ролекс“ часовникот, модел „Сабмариинер 6538“ што Шон Конери го носеше во „Џејмс Бонд: Д-р Но“ од 1963 година, оди на аукција. Почетната цена е 165.000 долари.

На аукцијата ќе се најдат и моделите „Пол Њуман“ (1968), „Пуси Галор“ (1958) и „Џејмс Бонд: Спектар“ (2015) на Ролекс.

Наддавањето на аукциската куќа „Боб“ е закажана за 16 ноември.Автор: Администратор
Објавено на: 12/11/2020 15:32