На 28.11.2020 полициски службеници од ПС Струга врз основа на потерница од Основен суд Струга го приведоа У.Б. (30) од с. Горно Татеши кој се барал за издржување затворска казна во траење од две години.

У.Б. е спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.Автор: Администратор
Објавено на: 29/11/2020 13:10