Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 167 мерки, меѓу кои 26 санкции за возење без возачка дозвола, 14 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, 36 мерки за непрописно паркирани возила, 20 возила се подигнати од „пајак“ службата и 27 санкции за неносење заштитна маска.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.Автор: Администратор
Објавено на: 30/11/2020 12:48