Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на општина Центар изречени се вкупно 112 мерки, од кои девет за возење без возачка дозвола, осум за техничка неисправност и нерегистрирани возила,…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.Автор: Администратор
Објавено на: 10/01/2021 12:19