Во текот на изминатото деноноќие (30/31.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 428 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.Автор: Администратор
Објавено на: 31/01/2021 11:46