Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.10.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31, 20 санкции за возење без возачка дозвола, четири за возење под дејство на алкохол.

Изречени се 11 санкции за користење мобилен телефон, осум за непрописно престројување, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), 51 мерка за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.Автор: Администратор
Објавено на: 13/10/2021 12:57