Во СВР Битола вчера било пријавено дека на трибина на градскиот стадион „Тумбе кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати. Гранатите биле безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

МВР денеска информриа дека било констатирано оти станува збор за две артилериски гранати со калибар 75 милиметри и една артилериска граната со калибар 105 милиметри од Првата светска војна.Автор: Администратор
Објавено на: 14/10/2021 14:13