Вчера во 04:45 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш ги привеле В.Ј.(29) од с.Конче, С.Р.(30) и Ѓ.М.(22) двајцата од село Ракитец, општина Конче, поради постоење основи на сомнение дека извршиле обљуба врз 33-годишна жена од радовишко село.

Се работи на расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 17/10/2021 02:36