Дефанзивецот на Јувентус, Хуан Куадрадо е близу до продолжување на договорот, тврди Николо Шира.

Според италијанскиот новинар, продолжувањето на договорот со 33-годишниот Колумбиец е во завршна фаза. Договорот ќе се пресметува до 2023 година со можност за продолжување на уште една сезона.

Оваа сезона Квадрадо одигра осум натпревари за Јувентус, на кои постигна гол и направи две асистенции.Автор: Администратор
Објавено на: 19/10/2021 13:29