На 27.10.2021 околу 21.15 часот врз основа на наредба од Основен суд Битола, од страна на полициски службеници од СВР Битола и САЕ „Тигар“ на ул.„Партизанска“ во Битола лишен е од слобода Б.У.(37) од Битола. Притоа, при преглед кај него е пронајден и одземен метален боксирач.

Тој е спроведен во Казнено-поправна установа Затвор Битола за издржување на затворската казна.Автор: Администратор
Објавено на: 28/10/2021 13:40