Од МВР денеска соопштија дека синоќа во 23.30 часот во СВР Скопје 23-годишна жителка на Скопје пријавила дека на 25.11.2021 и на 30.11.2021 околу 16.30 часот во с.Волково, скопско, по претходна расправија, била физички нападната од Ф.Ј.(28), со кого била во љубовна врска и ѝ биле упатени закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 02/12/2021 04:24