Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 33, 13 санкции за возење без возачка дозвола, 21 мерка за технички неисправни и нерегистрирани возила, 35 за непрописно паркирање. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.Автор: Администратор
Објавено на: 02/12/2021 11:52