Денеска околу 07.50 часот во близина на с.Ново Коњарево, струмичко, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Исток при Бирото за јавна безбедност го лишиле од слобода М.А.К. од Република Бугарија.

При преглед во возилото „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена поголема количина трговска стока без потребните документи, за која нема платено царински давачки.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2021 04:39