На 01.12.2021 во 16.50 часот на ул.„7-ми Септември“ во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода О.Р.(53) од Кавадарци.

Тој се сомничи дека во угостителски објект му се заканувал на 45-годишен маж од Кавадарци за долг од 6.500 евра што го имал 45-годишниот маж кон него и за кој му барал да му исплати 50.000 евра.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2021 04:49