Украинскиот претседател Володимир Зеленски е прв на листата на највлијателни личности на годината во анкетата на њујоршкиот магазин „Тајм“.

Зеленски доби 3,3 милиони гласови, што е околу пет отсто од сите гласови.

На второ место е извршниот директор на Тесла и Спејс X, Илон Маск, со 3,5 отсто од гласовите.Автор: Администратор
Објавено на: 21/05/2022 05:09