Полициски службеници од СВР Тетово вчера во тетовското Желино, со судска наредба го привеле 25-годишниот А.А. од тетовско Ларце, за издржување на затворска казна.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.Автор: Администратор
Објавено на: 27/05/2022 11:24