На улица „Иљо Антевски-Смок“ во Гостивар, вчера околу 14.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле 33-годишниот гостиварец И.Д. за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Тетово во Тетово.

Од МВР денеска информираа дека подоцна, тој бил спроведен во установата за издржување на казната.Автор: Администратор
Објавено на: 28/06/2022 11:53