На 28.06.2022 во 14.25 и во 20.30 часот на ул.„Генерал Михајло Апостолски“ и на ул.„Широк Дол“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Д.А.(29) и Е.М.(20), двајцата од Штип.

За лицата постои основано сомнение дека извршиле повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“, предвидени по член 236 и член 235 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.Автор: Администратор
Објавено на: 29/06/2022 13:35