На 26.06.2022 во 22:30 часот во Полициската станица Аеродром, 42 – годишна жена од Скопје пријавила дека во семејниот дом на подрачјето на Аеродром нејзината малолетна внука, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот очув М.Г.(38) од Скопје, на кого му била доверена на чување од мајката на малолетничката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 30/06/2022 03:44