На 09.08.2022 во 02.30 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Ц.(29) од Скопје, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана, бела прашкаста материја и дигитална вага.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 09/08/2022 10:53