Вчера во СВР Куманово е пријавено дека околу 07:20 часот на пругата во близина на Железничка станица Романовце, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Табановце, удрил во едно лице мигрант, кое се движело со уште три лица- мигранти по и покрај пругата.

Возот застанал на местото на незгодата, но мигрантите избегале. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.Автор: Администратор
Објавено на: 10/08/2022 03:32