На 02.12.2022 во 13.45 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека со повреда од огнено оружје бил донесен малолетник од нас.Шуто Оризари-Скопје.

По преземени мерки било утврдено дека малолетникот своеволно земал да чисти воздушна пушка во домот, при што пушката испукала и го повредила на дланката. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2022 05:43